Říjen 2012

Pozastavuji blog

18. října 2012 v 9:38
Ano, poslední dobou mám blog spíš jako povinnost, než něco, co by mě bavilo. Vždycky mám čas od času takovýhle období. Neznamená to ale, že končím úplně, to ne. Až se mi bude chtít, tak se sem zase vrátím a všem mým pravidelným návštěvníkům dám určitě vědět. Mějte se tu zatím hezky. Leila...

Ukrajinští zemědělci

14. října 2012 v 15:16 lidé

Tuhle babču si fotilo víc lidí. Když jsem z dálky slyšela jak se bavila s někým od nás ze zájezdu, tak jsem si nejdřív myslela, že se někdo od nás jen na něco ptal a ona odpovídala. Pravděpodobně jim ale nadávala stejně jako nadávala mně když jsem si jí fotila. Bylo vtipný když na mě křičela a já jí rozuměla jenom jediný slovo: "Ukrajííína!" řvala :D. Na vtipnosti tomu dodávalo to, že při nadávání máchala nožem, který před tím používala k práci.Milá to babča s nožem v ruce :D


Ukrajinská zvířata

13. října 2012 v 14:58 Zvířata
Na Ukrajině je skoro všude příroda. Už taky vím, proč se Ukrajina jmenuje Ukrajina, nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale když jsem viděla všude kolem tu krásnou krajinu, tak mi to došlo. Většina Ukrajiny se skládá z různých vesniček, lidé jsou tam chudí a živí se hlavně zemědělstvím. Taky chovají zvířata. Na výletu k pomníku padlých československých vojáků (ano, tenhle pomník byl na Ukrajině) jsem vyfotila pírko a přidávám i fotku hus, které jsem zachytila při jízdě v autobusu, protože ta fotka souvisí s pírkem. Štěňátko bylo úžasný, přátelský a hlavně hravý :).Ukrajina - Lvov

12. října 2012 v 3:33 cestování
Po sto kilometrové vzdálenosti od města Przemysl a po přečkání 4 nekončně se táhnoucích hodin na hranicích mezi Polskem a Ukrajinou jsme konečně viděli památky naší první zastávky na Ukrajině. A měli jsme to i s průvodkyní. Průvodkyně byla Ukrajinka, která "uměla" česky. Bylo sranda jak do naší češtiny trošku zaplétala (např. vynechávala zvratné zájmena) ukrajinštinu (podobný jazyk ruštině).

Lvovské akademické divadlo opery a baletu - Opera

Detail - socha na Opeře

Detail - socha na Opeře 2

Foceno na takovém náměstíčku před Operou. Nevím jestli ten chlap patřil k Opeře a měl dělat reklamu, prostě tam tak chodil a občas se s ním někdo vyfotil.

Národní muzeum

U dalších fotek už bohužel nevím co přesně jsem fotila, nevím jak se budovy jmenují ani k čemu slouží:

Ty dráty mě tam štvou (jezdí tam trolejbusy) :/.

Detail předešlé stavby


Polsko - příroda

11. října 2012 v 11:02 podzim
Opět fotky z polského města Przemysly. Tentokrát už snad opravdu poslední várka fotek z tohohle města. Článek jsem zařadila do rubriky podzim, protože hlavním subjektem je podzimě nažloutlé listí.


Tahle fotka vznikla náhodou a ani nevím jak se mi to povedlo takhle vyfotit.
Deník snů - Lyžák

10. října 2012 v 21:41 ostatní
Sen z 10.10. 2012

Jsem na horách se svou třídou. Pravděpodobně na lyžáku. Jdeme cestou dolů a najednou zahlídnu D. L. (rodinnou známou) s prknem. Koukáme se na sebe, obě se ujišťujeme jestli dobře vidíme a když zjišťujeme, že jo, tak se usmějem a já za ní běžím. Chvilku se bavíme a ona mi chce půjčit na jednu jízdu prkno. Já jsem samozřejmě ráda a souhlasím, protože snowboarding mám moc ráda. Je to můj oblíbený sport.

Když se obouvám, tak mi ale dojde, že mi uteče třída se kterou jdeme někam na výlet. Rychle jsem se zase vycvakla z již zapnutého jednoho vázání a nakoukla jestli je moje třída ještě někde vidět. A? Ne! Třídu nevidím, dostanu strach, že mi někam utekli, rychle se loučím s D. a běžím dolů kouknout se do pravé zatáčky jestli je ještě nezahlédnu.

Naštěstí jsem je ještě zahlédla. Teď už jedu na běžkách, cestou kde není moc sněhu. Jedu sama, třída je pryč, ale jedu směrem, kde jsem je naposledy zahlídla. Cesta mě zavedla až do nějaké budovy, kde jsou srandovní dřevěný postavičky, který se pohybují a mluví (jako kdyby byly ve filmu). Vypadá to tu jako v nějakém muzeu.

První postavy které si prohlížím se nepohybují. Tyto postavy jsou špekaté a jsou v takové poloze aby se jejich špeky dotýkaly země ( u chlapa). Potom je tam také ženská postava, která je nahatá a dotýká se vytahanýma prsama země. Vypadalo to vážně vtipně, jen to nedokážu tak popsat :D.

Dál si prohlížím postavy, které perou prádlo. Je to pán a paní a nemají spolu nic společného, pouze naproti sobě perou. Ten pán má takovou vlastnost, že pořád na něco civí a nakukuje směrem přes paní, taky poslouchá co si kdo říká. A po chvilce zavolají na paní a otočí se ale ten pán. Vtip měl být v tom, že z chlapa udělali zvědavou ženskou. Ve snu mi to ale přišlo vtipnější, teď mi to přijde trapný..... P R O B U Z E N Í ..........


Obranná tvrz 1. třídy

10. října 2012 v 21:11 cestování
Fotky jsou foceny ještě pořád z polského města - Przemysly. Na fotkách vidíte obrannou tvrz 1. třídy, která byla třetí největší z 200 postavených v Evropě. Stavila se v letech 1888-1914. Po vypuknutí války tvrz plnila svou funkci hned při prvním obléhání, kdy zastavila postup 300 000 mužů ruské armády.
Místnost se záchodama:


Ocenění od Vendy (za účast)

9. října 2012 v 21:20 ostatní
Za účast v téhle soutěži jsem spolu s dalšími soutěžícími dostala diplom od Vendy.


Díky Vendy! :)

Vrabčáčci

8. října 2012 v 3:49 Zvířata
Vrabčáčci jsou foceny ještě v Polsku. Když jsme byly s holkama na tomhle dezertu, tak tam kolem nás poletovali a vysloveně po nás loudily nějaké drobečky. Jsou rozstomilí, mrňouskové :). Byli hezky ochočení.Pořád píšu o Ukrajině, ale ještě ani jedna fotka přímo z ní, ale budou, jen je těch fotek moc a chci je sem přidávat postupně. Jestli budu mít zítra čas, tak přidám fotky focené už blízko hranic Ukrajiny a Polska (prstencová obranná tvrz 1. třídy).

Polsko - Przemysl

7. října 2012 v 16:16 cestování
Na již zmiňovanou Ukrajinu jsme jeli přes Polsko, kde jsme si udělali zastávku v městě Przemysl. Město bývá považováno za perlu Podkarpatí a na jeho výstavných budovách je to znát.


Lenost

5. října 2012 v 7:01 téma týdne
Nejsou líní, jen nešikovní.(více se o této fotce můžete dozvědět zde)

Noční foto pavouka

3. října 2012 v 20:42 Zvířata
Psala jsem, že bdu přidávat fotky z Ukrajiny. Tohle vám možná nepřipadá jako "ukrajinská" fotka, ale je to focené v ddobě zájezdu. Naše první zastávka - ještě v Česku byla v Ostravě. Měli jsme tam takovou noční procházku a cestou si kamarádka všimla velkého pavouka, který visel na vlákně pavučiny na kostele. Úplně to vypadalo, jak když je na tom vlákně oběšený, ale čas od času se hejbnul, takže byl živý :).

Dezert (v Polsku)

2. října 2012 v 21:35 předměty
Včera v noci jsem se konečně vrátila zpátky do Česka. Konečně, ne snad, že by se mi tam nelíbilo, ale konečně kvuli kamarádům, který jsem tam neskutečně postrádala a kvuli tomu ustavičnému ježdění v autobuse. Je pravda, že jsme toho dost viděli (díky tomu mám i spoustu fotek), ale prostě za cenu toho, že jsme většinu dne proseděli v autobuse.

Nafotila jsem vážně hooodně moc fotek a bude mi trvat než je všechny proberu a utřídím. Budu je sem postupně přidávat. Dnes jsem dávám zatím jen jednu fotku, protože jsem unavená. Byl to můj páteční oběd v Polsku. Dezert se jako hlavní chod pro oběd zrovna nehodí, ale já s sebou neměla moc peněz a tohle vypadalo vážně lákavě. No posuďte sami, ten karamel mmmm.....