Leden 2012

Tic tac

26. ledna 2012 v 21:26 předměty

Animace z hor

26. ledna 2012 v 21:17 momentky
Přidávám animaci, kterou jsem vytvořila ze tří fotek z 21.1. Na fotkách je 4 letý Adámek, který vůbec netušil, že ho fotím. Musíte uznat, že má úžasný kukadla... :)*


Sociální sítě

24. ledna 2012 v 22:24 téma týdne
Všichni dobře víme, že sociální sítě jsou v poslední době i velkým problémem: lidé nechodí tolik ven - všechno si můžou přeci říct přes soc. sítě... Ano takovýhle přístup určitě není správný, sama dobře vím, že takový facebook hodně změnil můj život. Nedokážu říct jestli k lepšímu nebo k horšímu. Dokáži jen říct, že život, kdy ještě nebyl facebook byl mnohem lepší, ale nemyslím si, že za to až tak může facebook. Je to spíš tím, že postupem času bylo více učení, což znamenolo méně času na kamarády, na chození ven... Facebook, lidé a ostatní sociální sítě byly v tomto směru obrovskými pomocníky v tom, abych nebyla sama. Mohla jsem úkoly dělat společně s kýmkoli, byla to pro mě senzační novinka.

A co to pro mě znamená nyní? V poslední době (tedy vlastně ještě před prázdninami) jsem si myslela, že jsem na facebooku závislá a že už to s tím vším internetováním přeháním. Teď už si to nemyslím, ne že bych denně nevyužívala sociálních sítí, ale jsem tu vždy jen na chvíli a jsem ráda, že mám tu možnost abych na net chodila. Strašně mi totiž chybí spolužáci ze základní školy. Jsou to ti nejúžasnější lidé jaké znám a nebýt facu, tak už o sobě ani nic moc nevíme, protože bohužel - není čas...


Nevinnost

17. ledna 2012 v 16:34 téma týdne
V dnešním světě toho moc nevinného nemáme. Nevinné je jen to, co se ještě nestihlo světem skazit. A právě to, co se ještě nestihlo světem skazit jsou čerstvě narozená mláďátka ať už zvířecí, či lidská - mimnka. Nejenom, že z nich vyzařuje duševní čistotata a celková ,,nezkaženost", ale oni takoví prostě doopravdy jsou. Jsou totiž plody přírody, která by nedopustila, aby na svět přišel někdo skažený. Škoda jen, že tato ,,duševní čistota" - nevinnost nikdy nikomu nevydrží. Ale zase naopak, bylo by to vážně tak úžasné a skvělé, kdyby všichni a všechno na světě bylo nevinné? Já si myslím, že by to byla možná i nuda...Babiččiny kytičky

16. ledna 2012 v 10:29 rostliny
Když jsem byla o víkendu u babičky, tak jsme se nešly s babičkou ani nikam projít. Babička musela vařit pro rodinu a mně se samotná nikam nechtělo. Fotit jsem ale chtěla moc, a tak jsem alespoň nafotila babiččiny kytky, které jsem jěště nikdy nefotila.

masožravka:

fialky (šlechtěné):


orchidei:Výraz

15. ledna 2012 v 22:17 Zvířata
Do tématu měsíce (výraz) na http://fotografia.blog.cz se mi podařila vyfotit tahle fotka:


Pohled ze ,,zaslzeného" okna

15. ledna 2012 v 21:34 nebe
Od babičky jsem jela (jak jinak než) vlakem. Cestou jsem neměla co dělat a tak jsem se koukala na krásnou krajinu z okna. Okno bylo mokré, jako kdyby brečelo a za ním nádherné mraky a sluníčko. Nemohlo to dopadnout jinak - prostě jsem už zase musela vytáhnout svého milého společníka (foťák).


Pásek (pánský)

15. ledna 2012 v 21:25 předměty
Přidávám sem trošku zvláštní fotku, ale já jsem to prostě vyfotit musela :D. Strašně mě zaujal pásek mého kamaráda a tady je:


Bobulky

13. ledna 2012 v 19:27 zima
Dnes jsem jela k babičce. Cestou z vlaku se mi naskytla příležitost - viděla jsem napůl zmrzlé fialové bobulky. Líbily se mi a napadlo mě, že budou na fotkách vypadat hezky a tady jsou:
Chuťovka ;D

11. ledna 2012 v 22:11 ostatní
Jak už jsem zmínila - tento víkend jsem byla na pokračovačkách.
Podařilo se mi tam vyfotit jeden z potravinových experimentů mého kamaráda. No, já osobně bych to asi nejedla ale vypadá to hezky barevně :D


Pomsta

11. ledna 2012 v 20:24 téma týdne
Tento týden pro mě bylo docela těžké vymyslet, co bych mohla vyfotit k tématu ,,Pomsta". Po usilovném přmýšlení mě napadlo pouze jediné: vyfotit příběch dvou zamilovaných lidí pomocí pastelek.

1) Na první fotce vidíte zamilovaný a šťastný pár. Oba se k sobě krásně hodí a nic jim nechybí.
2) Tato fotka značí nevěru z partnerovy strany. On je ten který selhal, on je ten který podvedl, on je ten který ublížil!
3)No, a na třetí fotce už je důsledek spáchané nevěry. Partneři se hádají a musí čelit sporům.
4)Pomsta - partnerka neviděla jiné východisko - buď by se s partnerem rozešla (což by byla velká škoda) anebo se mu nějakým způsobem pomstila. Zvolila druhou možnost - pomstu: oplatila mu nevěru s jedním hubeným krasavečkem.

Co myslíte, pomohla pomsta k tomu, aby se k sobě zase vrátili a mohli normálně žít jako před tím?Masážní beružka

10. ledna 2012 v 21:37 předměty
Tenhle víkend jsem byla na pokračovacích tanečních. Bylo to tam úžasný, nejen kvuli tomu tancování, které mě začalo bavit ještě víc, ale hlavně kvuli přátelům ze základky. Tito lidé jsou pro mě vším. Vyfotila jsem maskota celého víkendu, naše záda by se neobešla bez masáží a k nim nám pomáhala tahle krásná beruška, kterou jsem dostala jednou od kamarádky (ktérá tam také byla) k narozeninám.


Nebe se Sluncem

5. ledna 2012 v 19:41 nebe
Delší dobu jsem tu měla prázdnou rubriku a přesto jsem si byla jistá, že sem budu někdy přidávat články. Je to rubrika ,,nebe", které často fotím, ale nějak sem nikdy nedospěla k tomu, abych sem nějaké fotky přidala.

Dnes se to pokouším napravit. Přidávám tři nejaktuálnější fotky nebe, které jsem našla.

1. dvě fotky jsou ještě z října (foceno: 31.10. 2011)A nejaktuálnější nalezená fotka nebe v mém pc (focena: 7.12. 2011)Srdce z lepidla

4. ledna 2012 v 20:13 ostatní
Včera jsem na výtvarce o5 zapomněla vyfotit obrázek, ale za to se mi tam podařilo vyfotit něco jiného. Ten den jsme dělali s 3D obrázky ze čtvrtek a s lepidlem (herkulem). Na výtvarku si nenosíme svoje vlastní pomůcky ( na začátku roku jsme platili 180,- Kč), máme je ve škole k dispozici. Takže lepidlo jsme si museli chodit namačkávat na kousek čtvrtky. Já jsem si vymáčkla trošku lepidla a šla jsem si zase sednout do lavice ke svému výtvoru. Pak si chci namočit kousek dílku do lepidla a vidím krásně pravidelné srdíčko. Přísahám, že jsem tomu lepidlu nijak nedopomáhala k nějakému lepšímu tvaru, vytvořilo se to úplně samo. Když jsem to viděla, tak jsem z toho měla radost, třeba to znamená, že už bych mohla mít konečně ve svým osobním životě štěstí. Nu, uvidí se. Každopádně srdíčko je to krásný, jen škoda, že fotka je ve špatné kvalitě (mobilem se moc hezký fotky pořizovat nedají).
Stromy v zimním

3. ledna 2012 v 20:23 zima
Mimo hor je v ČR nedostatek sněhu, takže se moc zimní fotky dělat nedají. Přesto jsem sem chtěla ještě přidat nějaké fotky, které by tu tu správnou zimní atmosféru alespoň zčásti naladily. Proto - přidávám ještě jednu fotku z hor, kterou jsem sem ještě nedala - fotka je focena z vrchu sjezdovky (datum pořízení: 31.12. 2011) :


A dvě starší fotky ze 14. 11. 2011 (nejsou foceny na horách):


"Cesta za lepším životem"

2. ledna 2012 v 14:00 téma týdne
Jak bych viděla cestu za lepším životem já? Zmíněnou cestu bych brala něco jako návrat v čase. Ano, pro mě by byl lepší život takový, kdybychom žili bez civilizace v nějakých pralesech všichni pohromadě. Se svými blízkými - přáteli a rodinou. Měli bychom na sebe spoustu času - jediná práce, kterou bychom museli dělat by bylo shánění potravy, což bychom také dělali společně. Nemám ráda samotu, miluji společnost a přijde mi, že čím víc a čím lepší elektronika je k dispozici, tím víc se lidé od sebe vzdalují.

Myslíte si, že by bylo hrozné žít bez počítače a bez elektřiny? Ale k čemu byste jí potřebovali když byste si celý život mohli užívat nekonečné zábavy s vašimi blízkými? Žádná nuda, žádná škola, žádná práce, žádné starosti, jen zábava.... IDEÁLNÍ


1. část obrázku: nynější život - plný technichy, samoty....
2. část obrázku - kytka znak přírody ve které bychom žili, obrázek za ní znázorňuje lepší život, život s lidmi, které máme rádi, společenskost.

Co byste si vybrali vy? 1. nebo 2. ?