Listopad 2011

Portréty - Hanička (13)

17. listopadu 2011 v 20:33 lidé
Dlouho jsem nepřidávala žádné články... Přidávala bych, ale přestěhovala jsem se a teď nemám internet ( teď jsem jenom na chvilku na vypujčeném počítači s netem).

Dneska jsem nafotila portréty třináctileté Hanky:
Prstýnek + ruka prababičky

11. listopadu 2011 v 21:24 lidé
Dávám sem ještě fotku prstýnku + ruky mé prbabičky (foceno: 31.10.). Ten den se mnou (pra)babička čekala 40min. na vlak na Masaryčce (abych tam nečekala sama), tak jsem měla čas vyfotit ji aspoň ruku... :)Cibule (struktura)

11. listopadu 2011 v 21:16 rostliny
Foceno jedno odpoledne ve dne 27. 10... :)


Oči

9. listopadu 2011 v 19:41 lidé
Které oči se vám líbí nejvíce?

1) Dana (7 let):

2) Filípka (5 let)

3) Vojty ( 7 let)


6) Klárky (10 let)


5) moje (16 let)


6) Martiny (34 let)
(mamka)

Listy domácí květiny

8. listopadu 2011 v 19:57 rostliny
Dneska je úterý, takže jsme měli výtvarku, ale dnes sem žádný obrázek přidat nemůžu, protože jsme začali kreslit uzel a na něm budu muset ještě dlouho dělat. Tak jsem vytáhla fotky ještě z 30.10. (minulý víkend). V tu dobu jsem byla u babičky a dědy v Praze a protože tam, nechodím nikam do přírody (bydlí v centru), tak jsem se rozhodla nafotit listy jedné domácí kytky. List ,, naruby" jste už mohli vidět ve včerejším článku na TT, dnes přidávám ostatní fotky....
Nemožné

7. listopadu 2011 v 19:40 téma týdne
Musela jsem přemýšlet, než jsem vymyslela, co vyfotitit na téma nemožné a pak mě to znenadání napadlo...

Dost lidí říká, že nic není nemožné, v podstatě je to pravda (samozřejmě s trochou nadsázky), ale aby se nám podařilo ,,nemožné", tak musíme mít ohromné štěstí. Štěstí není jen pouhá náhoda, nepřichází k nám znenadání. Přitahujeme si ho k sobě svými pozitivními myšlenkami - jedná se o pozitivní vibrace. Proto, aby se nám povedlo ,,nemožné", přestaňme se mradšit na svět, zkusme myslet pozitivně. Prvním krokem nám může být oslazení života, tak neváhejte a běžte si udělat třeba ovocný čaj (hlavně ne hořký) a nezapomeňte si ho co nejvíce osladit.... :))I knížka se dá zajímavě nafotit :)

6. listopadu 2011 v 22:02 předměty
Tenhle pátek (6.11.) jsem dokončila další čtenou knížku k maturitě. Jde o známou knihu: Paní Bovaryovou od Gustava Flauberta. Nebudu tady psát žádný sáhodlouhý obsah knihy, nebavilo by to ani mě a myslím že ani vás (kromě lidí kteří to potřebují spracovat do ČD - ti si to mohou najít jinde, tenhle blog je hlavně o focení), ale na škodu by snad nebylo uvézt, že jde o příběh lékařovi ženy, která ho podvádí, protože jí přijde, že s ním nemůže nalézt štěstí. Hrdinka (Ema) si své milence začne vydržovat a kvuli tomu se jí nahromadí dluh (3000 franků), který musí do 24h splatit. Peníze nesehnala a tak se otrávila....

NÁZOR: Zajímavý příběh, ale nečetlo se mi to moc dobře (oproti minulé knížce, ze které jsem byla opravdu nadšená: Na větrné Hůrce).


Naruby

2. listopadu 2011 v 21:29 téma týdne
Tento týden, jak už jste si určitě všimli je téma: ,,naruby".

Na ruby může být straaašně moc věcí. Klidně i téma týdne na blogu. Dříve se normálně objevovaly na blog.cz články k tématům týdne. Nyní je to všechno nějak naruby, nejenom, že se články témat týdne nezobrazují (jen chvílemi se občas objeví a pak zase záhadně zmizí), ale ani teď, když jsem tenhle článek chtěla označit jako téma týdne, tak tu na to nevidím příslušný odkaz... Budu-li pokračovat tím, co je naruby na blogu, tak to bude určitě hromadné nahrávání fotek. Místo třeba 30 fotek, nahraji jen jednu, což je pro adminy fotografického blogu docela dost zdržující, je to škoda, snad se to tu zase ,,obrádí na líc".

Jako fotku ,,naruby" jsem vyfotila rubovou stranu listu, protože se mi jednak líbí výraznost a členitost listu, ale také proto, protože na té fotce si můžeme všimnout jisté spojitosti s propojenosti. Všimněte si, jak každá ,, cestička" (kostra listu) je propojena s jinou ,,cestičkou".... = Když se něco změní - obrátí naruby, tak musíme počítat s následkama, každý děj, je součástí ještě něčeho dalšího (zobrazují cestičky na listu), něčeho s čím bychom nemuseli ani počítat, což se stává často...
Doufám, že jsem to nepopsala moc složitě, že jste to alespoň trochu pochopili....? =)


Starožitnosti

2. listopadu 2011 v 21:05 předměty
Tenhle víkend jsem byla u babičky v Praze, protože mě v pondělí čekal zubař (na rovnátka). Neměla jsem na focení moc čas, ale aspoň jsem vyfotila něco málo z babiččina starožitnictví, které má v obýváku jako normální nábytek. ..
Kresby: koule a válce

1. listopadu 2011 v 21:32 Obrázky
Dneska jsem na výtvarce dokončila ještě z minula kresbu koulí. (špatná kvalita fotky, je to z mobilu... na nic :/ )
Doba trvání: 2, 25 hod+ začala jsem s krezbou válce... :