Říjen 2011

Domácí zátiší

29. října 2011 v 17:15 předměty
Dnes se mi ven pro změnu vůbec nechtělo. Fotit jsem ale chtěla, takže jsem nafotila něco málo doma....
A nakonec fotka, která se k těmto moc nehodí, ale zadála se mi něčím zajímavá, tak jí sem taky dávám (repráky) :


Naušnice

29. října 2011 v 13:35 předměty
Tenhle týden jsem dostala ještě dárky k narozeninám od kamarádek. Jedním z dárků byly krásně modré naušnice. Vyfotila jsem jí kvuli té dokonalé barvě...

(nyní je mám na sobě :))Divoké kachny

29. října 2011 v 13:31 Zvířata
Včera, když jsme byla nafotit spousty podzimních fotek, jsem šla kolem potoka. Najednou Beník (můj jezevčík) mě začal táhnout a pak dokonce i štěkal, chrčel, vrčel. Dotáhnul mě ke břehu potoka a hned mi bylo jasné co dělá. Je samozřejmé, že tolik vyváděl, protože je to lovecký pes a přímo před námi si vklidu plavaly divoké kachny. Chudinky, vím že jsou zvyklé ná studenou vodu, že k tomu mají přispůsobené životní funkce. Ale? Stejně jim to nemůže být příjemné... Brr,,Hrobařík"

29. října 2011 v 12:38 Zvířata
Možná si myslíte, že název článku je divný a že brouček, který je na fotce se takhle nejmenuje, ale já jsem na tenhle název odmala zvyklá. S babičkou jsem vždycky chodila na hřbitov, kde bylo těhle broučků na několik stovek. Takhle jsme si ho pojmenovali asi protože, byli na hřbitově. Nevím jestli jsem to vymyslela já nebo babička, každopádně se náš název v rodině uchytil :D.
O pár let později jsme se v přírodopise ( ještě na základce učili) jak se tento brouk jmenuje. Musím se přiznat, že mám absolutní okno, nemůžu si vzpomenout jak se ,,hrobařík" doopravdy jmenuje, ale zajímalo by mě to. Pamatuji se jen, že v názvu bylo určitě něco s rudou, nebo červenou. Kdyby někdo věděl OPRAVDOVÝ název ,,hrobaříka", tak ho sem kdyžtak připište. Budu moc vděčná... :)


Podzim v celé své kráse

28. října 2011 v 19:15 podzim
Dnes jsem po delší době vyrazila se svým jezevčíkem (Beníkem) a se svým foťákem ven. Oba už potřebovali ,,vyvenčit", nehledě na to, že i mně dvouhodinová procházka prospěla. Člověk by nevěřil co dovede čerstvý vzduch, hned je víc energie, větší chuť do života... :)Z koncertu

27. října 2011 v 21:33 momentky
Pod názvem článku jste si možná představili, že zde budou fotografie nějakých známých tváří. Omyl, já mám fotografický blog a nechci sem dávat nikoho známého. Fotila jsem lidi z koncertu, kteří si užívali (ne ti kteří pracovali - zpěváci). Jen upozorňuji, že lidé na fotkách vůbec neznám, šlo mi jen jen o to, abych vytvořila nějaké zajímavé momentky. Proto, kdyby se někdo na nějaké fotce náhodou poznal, tak se na mě nezlobte :D.

Díky, Leila


Starý dům

27. října 2011 v 21:12 ostatní
Z našeho domu máme výhledy na dvě světové strany, z jedné strany (z mého pokoje) jsou dokonalé záběry nebe. Z té druhé strany jsem nikdy nic nefotila, dnes jsem to chtěla změnit. Když tam nejsou tak krásná oblaka, tak jsem vyfotila starý dům. Hodně lidí mi dá za pravdu, že staré věci ať se jedná skoro ocokoli jsou fotogenické...Déšť

27. října 2011 v 21:00 téma týdne
Téma tohoto týdne se na tenhle týden opravdu hodilo. Včera jsme měli první den prázdnin a celý den muselo samozřejmě pršet. Nadruhou stranu jsem ráda, že jsem k tomuto tématu měla příležitost něco vyfotit.


Na dešti se mi líbí jeho neuvěřitelná svoboda... Je tak neomezený... Může si dopadnout kam jen se mu zachce.
Když se nad tím však zamyslím trošku víc, tak mě napadá, že nic nemůže být něčím nemezéné a právě u deště, který se mi zdál být tolik svobodný je té omezenosti vcelku dost. Déšť si nemůže dopadat kam jen se mu zlíbí, protože je vlastně závislý na směru větru, na hustotě srážek (aby mohlo vůbec pršet), na podnebí... A když už začne pršet, tak celek, který vnímáme jako déšť si můžeme představit, že se skládá z jednotlivých životů (kapiček), které mají sice opravdu krásný ,,život" - volný pád, ale zato krátký. A naskýtá se tu ještě jedna otázka : Je lepší mít sice dlouhý život, ale zato nudný, nebo mít úžasně dobrodružný život, ale zato krátký?

Samojedský pes

26. října 2011 v 16:42 Zvířata
Dnes k nám přišel na návštěvu jden známý spolu se svým psem samojedem (Hevíčka). Hevíčka jsem nafoceného ještě neměla, tak jsem neváhala a vrhla se na focení. Vyšlo z toho pár fotek....


Dvoukoruny

23. října 2011 v 20:35 předměty
Můj způsob šetření peněz je docela zvláštní. Mám v tom takový systém.... :D Po určitou dobu, když se mi dostanou určité peníze do peněženky, tak je nesmím utrácet, prostě si je musím dát stranou. Tímto ,,musícím systémem" šetřím jen kovákama (samozřejmě, když si chci dát do kasičky papírovku, tak také můžu, ale NEMUSÍM...). Začnu vždycky od 1,- Kč, když naplním celou kasičku ( není moc velká, aby to tolik nervalo) korunama (které nikdy nesmím utratit, ale vždy je musím dát stranou), tak pak koruny proměním v papírovku/y, kterou dám do úložné kasičky, kam už pak dávám směs všech peněz, které si šetřím.
Pak pokračuji v šetření dvoukorun. Právě ty jsem dneska došetřila (celkem mi daly 160,- kč). Nyní začínám s šetřením 5ikorun, pak budu pokračovat 10, pak 20 a nakonec 50. No a pak začne zase můj šetřící systém nanovo od jednokorun...


Parfém (dárek k narozeninám)

23. října 2011 v 20:08 předměty
Dodatečně jsem k narozeninám dostala ještě parfém, konkrétně to bylo myslím minulý týden a dostala jsem ho od tedy ještě spolu s nějakými dobrotami. Parfém se jmenuje FM by Federico Mahora a musím říct, že mi moc voní. Nemám ráda, příliž sladké nebo moc kořeněné vůně a ve většině případů mi spíše smrdí, než voní, ale tohle je něco úplně jiného. Jestli jste stejného názoru jako já, tak si si myslím, že by vám mohl vonět. Doporučuji i jako dárek (mě samotnou moc potěšil).

Líbí se mi do'zičky různých parfémů a voňavek, proto je ráda i fotím...Křížaly

23. října 2011 v 15:54 Příroda
V pátek jsem jela o5 k babičce. Ten den jsem ale vyjmečně nejela vlakem, ale autem. Máma pro mě musela přijet autem s jejím kamarádem, protože jsem si ve škole o tělocviku podvrtnula kotník. A jak jsem si to vlastně udělala? Nesmějte se, vím, že jsem střevo, zakopla jsem o žíněnku :D.
Od babičky jsem jela se sestřenkou do Kolína do nemocnice, byla to náhoda, protože ona zrovna ten den jela na rentgen se zádama, takže jsem jela s ní. Na chirurgii mi pujčili vozík, protože jsem nemohla šlapat na tu nohu a jelo se na rentgen a pak zase spátky na chirurgii, tentokrát k jinému doktorovi (každý mi řekl něco jiného, což o něčem svědčí :D). Nakonec mi předepsali berle, se kterými byl také menší problém (poslali mě na polykliniku, protože v nemocničním obchodě mají prý jen do 15:00, tak jsme tam dojeli a zjistili jsme, že tam mají také jenom do 15:00. Sestřenky přítel (který nás doprovázel) už byl na ně vážně naštvaný a tak jsme se vraceli z5 do nemocnice, kde se berle přeci jen dali nakonec získat. Všechno de, jen chtít... :)

(Zítra do školy už naštěstí bez berlí :) )

A proč píšu vlastě tento článek ke křížalám? Ten den mi bylo líto, že nemůžu jít ani nikam fotit (kvuli noze), takže jsem musela vyfotit ,,co dům dal". Nakonec, i doma se dá fotit spoustu zajímavých věcí. Křížaly jsou tomu příkladem. :)Malba na obličeji

19. října 2011 v 19:33 lidé
Sedím si takhle hezky v klidu u počítače a najednou někdo klepe. ,,Dále" odpovím jen. Je to osmiletý soused, můj častý návštěvník :D. Dneska jsem se ho ale trošku lekla! Má namalovaný obličej - jistě jste poznali znázornění spidermena, který je oblíbeným hrdinou, právě u takto starých kluků.
,,Kdo ti to udělal?" Zeptám se. ,,Byl jsem na drakiádě a tam byly různé soutěže a takhle nás tam pomalovávali." Odpověděl se značným nadšením.
Já osobně nevím jak to tam probíhalo, ale myslím, že tam bylo hodně lidí, takže si výtvarníci asi chudáci mákli. Podle mě se jim to i přes jistý spěch (soudě podle souseda) malbičky na obličejích dařili.
Strach z temnoty

18. října 2011 v 19:32 Obrázky
Ve škole jsme dostali za úkol nakreslit něco na téma: ,, Strach z temnoty" .
-Nejdříve jsem si nakreslila návrh (doba trvání: 5 minut):
Napadlo, mě že budu kreslit takový strach z temnoty, jaký ho vnímám já. Když jsem chviličku přemýšlela nad tématem, tak mě po chvíli napadlo, že nakreslím dvě zlomené srdce, ze kterých se bude vytvářet temnota.
- Poté jsem vzala polosuché pastely, čtvrtku A2 a začala kreslit temnotu...
- doba trvání: 4,25 hodin

Dopadlo to takhle:


Druhý svět

17. října 2011 v 20:22 téma týdne
Když se řekne Druhý svět, tak mě první napadne: místo, kde žije odlišná populace, kde mají zcela jiné potřeby, chápání, zájmy... tudíš - planeta ve vesmíru, kterou nemáme prozkoumanou. Jestli věřím v mimozemšťany? Ano, protože je vesmír tak strašně a nepředstavitelně obrovzký a s drobnými vyjjímkami neprozkoumaný a bylo by určitě moc divné, kdyby se život vyskytoval pouze na naší malé planetě.

PS: k tomuto tématu jsem chtěla vyfotit něco netradičního, tak to berte s rezervou :D ;)


Z krásného dne (červené listy)

16. října 2011 v 21:40 podzim
Dnes jsem vzala svého jezevčíka Beníka na procházku. Vzala jsem s sebou i foťák, protože v tak krásném podzimním dnu se nabízí mnoho krásných záběrů. Fotek jsem ale moc nepořídila, protože jsem došla ještě pro kamarádku se ktrou už nechodím do školy, takže jsme toho museli hodně probrat... Na focení nezbýval čas, ale tak přesto alespoň tři podzimní fotky:

Taneční (15.10. 2011)

16. října 2011 v 21:21 předměty
Včera jsem jako každou sobotu měla taneční, které se ale tentokrát vůbec novedly...! :

Připravila jsem si šaty, boty, kabelku. Potom jsem šla ještě na chvilku na počítač. Počítač vypínám v 15 : 00 (teneční jsou od 16: 30). Jdu se namalovat, a pak si máma vzpomene, že mi chce zkusit jeden účes. Sohlasím. Namotávala pramínky mých vlasů na prst a vzniklé ,,kolečko" scvakla do žehličky na vlasy. Dívám se do zrcátka...,, Je to hezký." říkám jí, ,,ale nestihnu včas taneční. " Bylo ale pozdě, teď už mi máma nemohla prostě nechat polovinu hlavy nedodělanou. Kvuli účesu jsem tedy přišla do tanečních o 30 minut déle ( a to jsem běžela ). Celá udýchaná se pak přidávám k tancování s klukem, který čekal na vystřídání (čekalo jich tam víc, takže jsem si musela vybrat).
Učili jsme se nové tance u kterých jsmě dělali poměrně dlouhé kroky dozadu a různě se přitom otáčeli. Za sebe nevidím a najednou jsem v něčem zaseklá nohou. Otáčím se a hrůůůza! Můj podpatek se zachytil do boty kamarádky a přitom jí pohmoždil nohu. Omlouvám se jí. Mrzí mě to. Jsem strašný nemehlo myslím si... Nechci aby kulhala, ale bohužel kulhá :(. Tyhle taneční byly strašný! Doufám, že ta noha bude brzy v pohodě.Nové boty (15.10. 2011)

16. října 2011 v 20:40 předměty
Včera, když jsem přijela k babičce, tak jsem dostala narozeninouvou poukázku do deichmannu. Proto jsem neváhala a spolu s babičkou jsme šly něco vybrat. Věděla jsem, že chci nějaké tenisky a kozačky. A tak jsem si obojí vybrala, jen s teniskama se mi stala taková ,,menší nehoda" :D. Před tím, než mi jel vlak jsem měla ještě chvíli čas, a tak jsem šla ještě k babičce. Zkoušela jsem si tam ještě boty, aby je viděl také děda. Když jsem měla obuté tenisky, tak si nejdřív pomyslím, že jsem blázen! :D Jedna bota mi sedí a druhá je jak se říká ,,kozí". Zkouším ještě přehodit, ale dopředu je jasné, že jsou prostě obě boty pravé. Také že ano, museli jsme do obchodu ještě jednou, tentokrát už ale ve spěchu, protože za 20 minut mi jel vlak z Masaričky a já teprve vysvětlovala závadu na nových botách. Nakonec jsem všechno v pohodě stihla, ale neříkám, že to nebyla makačka :D.

Tady je fotka mých nových bot, teď jsou sice ještě krásně čisté, ale pokud na to nezapomenu, tak sem dám ještě fotku, jak budou vypadat za dobu, kterou je budu nosit do zimy, než je vyměním za kozačky. Takhle krásný pak už 100% nebudou ! :D


Kapky deště + sluníčko + barevné lístky => dokonalé fotky

15. října 2011 v 15:12 podzim
Dnes jsem musela vstávat brzy, ikdyž je sobota. Slíbila jsem babičce, že k ní přijedu a abych se stihla ještě v pohodě připravit do tanečních, tak jsem si musela malinko přivstat no, ale všechno zlé je pro něco dobré a tak jsem si alespoň něco málo vyfotila...

Jdu směrem na metro, sluníčko krásně svítí na barevné listy všude kolem. Ta krása se mi chce tolik vyfotit, ale je mi strašná zima a pospíchám. Na zádech mám šíleně těžký batoh a než bych vyndala foťák? Další čas na víc. Jdu tedy dál, pokračuji si v klidu ve své cestě a přitom se nepřestávám rozhlížet po okolí. Teď se dívám směrem na nafialovělé listy, které jsou pokryty krásně se lesknoucími se kapkami, které byly zřejmě pozůstatkem po nočním dešti. Tohle nejde nevyfotit, myslím si... Sundavám svůj přeplněný batoh, vyndavám foťák, nastavuji super makro a nyní už mi nic nebrání k focení..... :

Detaily usušené růže

13. října 2011 v 19:28 Příroda
Jestli si vzpomínáte, tak jsem k narozeninám dostala růže, které jsem nafotila a pak jsem je sem dala (http://leilafrank.blog.cz/1110/bonbony-ruze). Právě ty růže, už po pár dnech začali vadnout a tak jsem si je dala do tmavé místnosti (aby neztratily barvu) usušit. Dnes vypadají jako na těchto fotkách: